Zajímavé články

Ušní svrab, neboli ušní prašivina je velice časté onemocnění zejména u koček, ale vyskytuje se i u psů nebo fretek. Původcem je parazitický roztoč Otodectes cynotis. Tento parazit dosahuje velikosti 0,3 - 0,5 mm, má okrouhlé tělo a osm dlouhých, dobře vyvinutých končetin. Žije na povrchu kůže, kde se živý tkáňovým mokem.

Tetanus

04.04.2018

Je závažné onemocnění lidí a zvířat způsobeno toxiny produkované bakterií Clostridium tetani při jejím růstu v anaerobních (bez přístupu vzduchu) podmínkách. Spóry, které jsou vysoce rezistentní můžeme najít v půdě, stolici různých druhů zvířat ale také v prachu v domácnosti.

Je infekční onemocnění virového původu, které je způsobeno koronaviry. Vyskytuje se hlavně u koťat a mladých koček do věku 2 let. Vyznačuje se většinou letálním průběhem s minimální šancí na terapeutický úspěch.

V první řadě je důležité udržet si chladnou hlavu a nepanikařit ! Je potřeba jsi uvědomit, že i když Vašeho mazlíčka uštknul had, nemusí se vždy jednat právě o zmiji.

Želvy se v posledních letech stávají stále víc a víc oblíbené a proto jsem se rozhodla napsat pár stručných informací o jejich chovu a způsobu života, jelikož většina onemocnění je způsobena dlouhodobě nevhodnými podmínkami chovu. K nejčastěji chovaným druhům v ČR patří Želva čtyřprstá, Želva zelenavá, Želva vroubená a Želva žlutohnědá, k méně...