Pes a kočka

Patří k nejčastějším endokrinologickým onemocněním psů v dospělém a starším věku. Při tomto onemocnění dochází k dlouhodobému nadbytku hormonu nadledvinek - kortizolu. Onemocnění se rozvíjí nenápadně a dlouhodobě a je vzácné u koček. Může se také vyskytovat u koní a křečků.

Je onemocnění, které postihuje horní cesty dýchací a projevuje se především rýmou a zánětem spojivek. Postihovat také může genitální trakt.

V tomto článku najdete nejznámější jedovaté rostliny, rostoucí v České republice. Otravy vznikají při požití určité, jedovaté části rostliny, nebo při kontaktu s kůží.

Močové kameny (urolity) jsou dnes poměrně častým zdravotním problémem, který se vyskytuje jak u psů tak i koček. Nacházíme je v ledvinové pánvičce, močovém měchýři a prostatě. V nejhorším případě můžou vést k ucpání močovodu nebo močové trubice.

V tomto článku se dozvíte něco o tom, které pokojové rostliny mohou být pro Vaše mazlíčky nebezpečné, co všechno můžou způsobit a proč je lepší se jejich pěstování vyhnout.

Lymská (Lymeská) borelióza je bakteriální onemocnění zvířat a člověka způsobeno spirochétou Borrelia burgdorferi. Toto onemocnění se vyznačuje charakterem přírodně ohniskové nákazy a projevuje se postižením nervové a pohybové soustavy a v některých případech i kůže a srdce.

Ušní svrab, neboli ušní prašivina je velice časté onemocnění zejména u koček, ale vyskytuje se i u psů nebo fretek. Původcem je parazitický roztoč Otodectes cynotis. Tento parazit dosahuje velikosti 0,3 - 0,5 mm, má okrouhlé tělo a osm dlouhých, dobře vyvinutých končetin. Žije na povrchu kůže, kde se živý tkáňovým mokem.