Pes a kočka

V tomto článku se dozvíte něco o tom, které pokojové rostliny mohou být pro Vaše mazlíčky nebezpečné, co všechno můžou způsobit a proč je lepší se jejich pěstování vyhnout.

Lymská (Lymeská) borelióza je bakteriální onemocnění zvířat a člověka způsobeno spirochétou Borrelia burgdorferi. Toto onemocnění se vyznačuje charakterem přírodně ohniskové nákazy a projevuje se postižením nervové a pohybové soustavy a v některých případech i kůže a srdce.

Ušní svrab, neboli ušní prašivina je velice časté onemocnění zejména u koček, ale vyskytuje se i u psů nebo fretek. Původcem je parazitický roztoč Otodectes cynotis. Tento parazit dosahuje velikosti 0,3 - 0,5 mm, má okrouhlé tělo a osm dlouhých, dobře vyvinutých končetin. Žije na povrchu kůže, kde se živý tkáňovým mokem.

Tetanus

04.04.2018

Je závažné onemocnění lidí a zvířat způsobeno toxiny produkované bakterií Clostridium tetani při jejím růstu v anaerobních (bez přístupu vzduchu) podmínkách. Spóry, které jsou vysoce rezistentní můžeme najít v půdě, stolici různých druhů zvířat ale také v prachu v domácnosti.

Je infekční onemocnění virového původu, které je způsobeno koronaviry. Vyskytuje se hlavně u koťat a mladých koček do věku 2 let. Vyznačuje se většinou letálním průběhem s minimální šancí na terapeutický úspěch.

V první řadě je důležité udržet si chladnou hlavu a nepanikařit ! Je potřeba jsi uvědomit, že i když Vašeho mazlíčka uštknul had, nemusí se vždy jednat právě o zmiji.

Pyometra 

26.07.2017

Pyometra neboli hnisavý zánět dělohy je potenciálně smrtelné onemocnění, při kterém dochází k nahromadění patologického obsahu v děloze. Následně se může rozvinout celková intoxikace organizmu a sepse. Pokud nedojde k včasné diagnostice je toto onemocnění většinou fatální.

V tomto článku by jsme Vám rádi přiblížili některé základní informace ohledně biologie, fyziologie a způsobu života nejčasteji chovaných druhů zvířat. Doufáme, že Vás informace zaujmou a dozvíte se i něco nového.